Leden 2011

Továrna na bavoráky

29. ledna 2011 v 11:04 | Míča K. (Miqelka) |  Fotografie ostatní
Bylo nebylo jednou jsem navštívila Německo, přesněji spolkovou republiku Bavorsko. Jejímž centrem je Mnichov, tedy München. U Olympijského stadionu je zde velká televizní věž. A právě z této věže vznikla tato fotka. 
Je to muzeum BMW, takže opravdu ne Továrna. To by bylo trochu malé a vysoké ne? Musím říct, že ty auta tam byli úžasný. Němci mají opravdu smysl pro preciznost, přesnost a kvalitu. Fotka je z rána, tak je tam trochu víc mlha. a mojí úpravou se stala děsně deprimující, i ten šum jsem přidávala schválně.
München

Šach mat

25. ledna 2011 v 18:45 | Míča K. (Miqelka) |  Fotografie ostatní
Šach mat - ohrožení soupeřova krále takovým způsobem, který nelze odvrátit žádným tahem.
Tato šachová pozice není na fotce zachycena, ale král tam je. Je to sice nejdůležitější šachová figurka, ale ne zdaleka nejmocnější. Tou je nejspíš dáma nebo jezdec, zas tolik tomu nerozumím :)
 Fotka starší nudnější, taková kusovková. Ale mám pár nápadů, jenom zrealizovat, tak mi držte palce.

šach mat

Bludný holanďan

21. ledna 2011 v 19:15 | Míča K. (Miqelka) |  Den po dnu
gummy bear
Téměř po týdnu, ale jsem tu! 
 Tak se ptám, jakpak se máte? Já bych mohla prohlásit, že se mám dobře, ale nemám. Trošku se to hroutí. Jihomoravský kraj snižuje počet osmiletých gymnázií a to naše se dostalo mezi jedenáct těch, co chtějí rušit. Rozhodně nepatříme mezi podprůměrná gymnázia, jsme sice hodně maličké město, ale škola má úroveň. Účast některých studentů v celostátních kolech soutěží, někdy i velice dobré umístění. Studijní výsledky na průměrem (scio nám to tvrdilo). Ale k čemu to je? 
A vůbec. Škola prošla velkými rekonstrukcemi (nová fasáda, okna, vybavení učeben,...) Je mi to líto, protože vůbec nemám jasno, že bych chtěla na nějakou jinou školu. Mám ráda tu domáckou atmosféru, kde každý zná každého. Skvělí učitelé, které jejich práce očividně baví. Malá škola s krátkou historií (16 let). Už se zařizuje petice, tak doufám, že se přijímací zkoušky konat budou a naše škola se nezačne postupně stávat poloprázdnou. Doufám!
 Včera jsme měli skvělou dvouhodinovou přednášku s docentem teoretické fyziky. Dojel k nám na sokolovu a ukázal nám zajímavé pokusy. Bavilo to jak ty nejmladší, tak ty nejstarší. Fyzika patří mezi mé oblíbenější předměty (ty čísla, písmenka a souvislosti mezi nimi mě  fascinují). Pán, co přednášel nám z toho udělal perfektní šou. Tak doufám, že se u nás zas někdo podobný zastaví. Mimochodem vidět desetiletou holčinu, jak jí stojí všechny vlasy na hlavě je nezapomenutelný zážitek! :D
Na vysvědčení mi kantoři napíší dvě dvojky, zbytek obsadí jedničky. Ale ten zeměpis je škoda. Ale co už. Když jsem se na to vykašlala, nemůžu nic víc chtít.
Mimochodem dnes ve 22.50 na primě dávají skvělý film s Keanu Reeves a Al Pacino, jmenuje se Ďáblův advokát. Doporučuju ;)

Mimochodem tenhle projekt vypadá zajímavě, nejspíš se zúčastním :))

She's happy

15. ledna 2011 v 19:50 | Míča K. (Miqelka) |  Fotografie lidé
Hojte ;)
Asi není nejlepší nadpis, ale co už. Podělím se s jednou povedenější fotkou, z těch očí prostě srší radost. Je focená s bleskem tak tam není žádná zajímavá hra stínů, to se teprve musím naučit.
Jinak moc všem děkuji za komentáře. Na blog se mi asi dostalo více lidí díky fotce v Autorském klubu, tak bych chtěla poděkovat, ze tu příležitost fotku poslat.

Kostra ruky

9. ledna 2011 v 19:06 | Míča K. (Miqelka) |  Malba a kresba
Bylo nebylo rozhodla jsem se kreslit, a aby se neřeklo rozhodla jsem se pro ruku. No jenže ruka je nuda a už jsem ji dělala, tak tedy kostru. Za 45 minut jsem měla obrys, tak sem počítala s hodinkou stínování, jenže se to protáhlo, takže celá kresba na A4 mi zabrala 3 hodiny. Docela jsem koukala, že sem u toho fakt seděla a kreslila, ale snad to stojí za to.
Jinak děkuji za každý komentář :))
Kostra ruky
©2010-2016