Březen 2011

Že by konečně jaro?

24. března 2011 v 14:10 | Míča K. (Miqelka) |  Den po dnuTo je venku krásně, neříkáte si to taky? Já tento týden každý den a počasí si užívám. Ráno je sice trochu chladněji a tak odpoledne chodívám s bundou v ruce, ale ty sluneční paprsky jsou úžasné.

3 dny bez počítače, zkuste to taky!
Na toto téma jsme se dostaly s mamkou při sobotním obědě, tak jsem řekla: "skusím to!" Skusila jsem a vydržela, ani mi PC nějak zvláštně nechyběl. Mamka mi říkala, že to nevydržím bez chatování, pravda je, že jsem z toho měla sama obavy. Bez facebooku, icq i skypu jsem to přežila a nemám tendenci tyhle programy (soc. sítě) zapínat.
Během těchto tří dnů jsem měla hodně času pro školu, dokonce jsem se šla projít s foťákem a mám pěkné fotky. Malou ukázku vidíte nahoře, ale ještě je musím stáhnout do PC všechny a to jich tu bude více. Vlastně dnes jsem šla na počítač, abych dala o sobě vědět na blogu a zkontrolovala si známky na bakalářích (chci zpět studijní průkazy).
Tak a teď dopíšu článek, naučím se slovíčka do angličtiny a němčiny a hurá do výtvarky!

Čísílka malebná to je moje potěšení...
Aneb dnes jsem se zúčastnila okresního kola pythagoriády. Ono měla jsem možnost i matematické olympiády, ale ta je časově náročnější a je to jiný level. Do okresního kola spolu semnou postupovalo asi 10 spolužáků zmojí třídy a dalších 20 z mladších ročníků. Brali každého úspěšného řešitele (nad 8 bodů). Ze školního kola jsem postupovala se 13 body, což bylo celkem slušné. Jenže jak už to bývá, tohle kolo bylo o něco složitější a tak tenhle bodový zisk se nebude určitě opakovat. Doufám, že mám aspoň něco správně, udělalo by mi to radost.
Vstávala jsem ve 4:15, protože autobus mi jede přesně v 5:15, tak jsem trochu unavenější a půjdu dnes spát brzičko, zítra mě čeká příprava na fyzikální olympiádu.

Ještě se chci pochlubit se svojí 1- ze slohovky, šlo o úvahu. Zpětně si říkám, jaké hloupé chyby jsem tam naplácala, samozřejmě pravopis a interpunkce. Jako téma úvahy jsem si vybrala (cca 10 možností) "Chtěla bych, aby mi ostatní lidé mohli číst myšlenky?" Příšlo mi jednoduché a celkem rychle jsem měla v hlavě ujasněnou osnovu úvahy. Pokud se mi bude chtít přepisovat, tak bych ji sem i přepsala, ale uvidím.
Zatím se loučím a usmívejte se, když je tak krásně ;)

Film - Na vlásku

19. března 2011 v 14:25 | Míča K. (Miqelka) |  Filmy


V pondělí jsem po dlouhé době navštívila kino a zrovna tuhle pohádku ze studia Disney. Opravdu jde o pohádku pro malé děti, kteří se u toho skvěle bavily. Před desíti lety přišel do kin Shrek, což je zábava, kterou ocení i dospělí, ale děti nejsou pozadu. Sice toho ještě moc nechápou, ale je tu sympatický osel, princezna a to stačí.
Ale zpátky k této pohádce.

Režie: Byron Howard, Nathan Greno
Hrají (dabují): Mandy Moore, Zachary Levi (známý ze seriálu Chuck), Donna Murphy
O čem to je: Příběh je klasický pohádkový, předvídatelný, ale jsou v něm detaily, které skvěle pobaví. Princezna, která může připomínát zlatovlásku, se jmenuje Locika. žije s čarodějnicí o které si myslí, že je její matka (tuhle informaci nám páni režiséři šoupli hned na začátku a tak po chvíly jedna holčička v kině křičela na Lociku, ať té zlé paní nevěří). Čarodějnice odmítá Lociku pustit z domu (taková vysoká věž na paloučku), protože Locičiny vlasy mají kouzelnou moc a čarodějnici udržují mladou a "krásnou". Locika však oslaví osmnácté narozeniny a dostane chuť poznat svět, no a tu se zde nachomítne zlodějíček Flynn Rychlík. A tam to celé začíná. Locika uteče domu, protože chce vidět lampióny, které každý rok v den jejích narozenin ozařují nebe. Macecha ji odmítá pustit. Locika s Flynnem zažívá neskutečné dobrodružství, dozvídá se o něm něco a pomalu a jistě i o svém původu. Samozřejmě vše skončí šťastně, ale nebudu vše vypisovat. Základní linii příběhu jsem snad popsala stručně.
Můj názor: Musím uznat, že jsem se nebavila. Ale pobavily mě spíš detaily, jako je Locičin kamarád chameleon nebo suprový kůň "vlastenec". Některá hudební čísla mě lezla na nervy, ono míň prozpěvování by nebylo na škodu, ale budiž. Má to být hudební pohádka. Děti se bavily, ale jen ty nejmenší a nejvíce naivní. Pro ostatní zbyly ty detaily, které postačily.
Disneyvka s krásným morálním vyzněním (i když ta puberťácká rebelie). Pohádka na odpoledne, která potěší.


Kontakt

19. března 2011 v 13:05 | Míča K. (Miqelka)
Chceš-li se na cokoliv zeptat nebo máš jen zajímavou nabídku, tak se mi určitě ozvy.
e-mail - Misha.Kurisek@seznam.cz
icq - 633542276
Deviantart - Mishelka
Na facebooku jsem jako Míša Kurková.

Nemocniční pohledy

13. března 2011 v 15:11 | Míča K. (Miqelka) |  Fotografie lidéVčera jsme uklízeli a umývali auto a tak jsme vylovili starou lékarničku, kde byla i tato dýchací maska, nejspíš pomůcka pro umělé dýchání.
A nápad byl s tím vyfotit brášky a taky se stalo. Ten detail, těch očí to je uplně jak z těch reklam některých, co upozroňují na některé nemoci. A muj braška zdraví vysmátý a desetiletý... Díkybohu .)

Docela se mi i líbí, zase takové pochmurnější, jenže sluníčko už nesvítilo, tak až bude hezky tak ho nafotim snad i vysmátého :DDDSecret

5. března 2011 v 15:46 | Míča K. (Miqelka) |  Fotografie lidé

Bylo pondělí... bylo krásně!

A tak jsem vzala foťák a vydala se ven, dokonce jsem vytáhla kolo. Do ba´tohu naházela boty + sukni. Nakonec jsem na místo dorazila, zapla mobil s hudbou a dala se do focení. Tahle fotka je jedna z mála povedených. A taky docela originálních. Byl to docela zajímavý boj, protože nastavit foťák tak aby snímal jen určitý záběr a samospoušť má jen 10s. Tak se docela divým, že se to docela i povedlo.
Ty suprový fialový botky mám po babičce, slušných 40 let staré. No řekli byste to do nich? :D

Ach jak ten čas letí, to mě neuvěřitelně tíží. Teď je období všech olympiád atd. Mě se týká hlavně ta fyzikální. Učitelka nám toho chce, co nejvíce vysvětlit, takže se tak 3× týdně scházíme v sedm hodin ve škole. Pro mě to znamená vstávání ve 4 hodiný ráno. Ony mi ty autobusy totiž jezdí opravdu krásně.

Tohle pololetí si zatím držím docela dobré známky. Učitelé si nebrali servítky a píšem jeden test za druhym, takže málokterý den jsem bez nové známky. V matice píšem každou hodinu, v češtině slohovka na téma úvaha. Ou jak já nesnáším slohovky :((
Tak se zas mějte fanfárově ;D
©2010-2016