Bastardi

4. dubna 2011 v 18:53 | Míča K. (Miqelka) |  Filmy


"Filmový dárek k druhým narozeninám!" Popravdě mám Primu COOL moc ráda, líbí se mi pořady, jako například Top Gear. Sice dávají pořád dokola stejné filmy, ale některé opravdu stojí za to, takový Frajer Luke (můj milovaný Paul Newman) je skvělý film.
Protože mi mnohými film byl velice akčně doporučován, jako totální bomba pecka. A já bláhová čekaal pecku na úrovni Dannyho parťáků, což sem samozřejmě přehnala. Ale i český film může být kvalitní a krásný. Vzpomeňte si na Pelíšky, Samotáře nebo novější Ženy v pokušení.
Režisér: Petr Šícha
Hrají: Tomáš Magnusek, Ivana Buková, Ladislav Potměšil, Jana Šulcová a další.
Děj (text distributora): Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film je založen na reálném základě a ukazuje, jak to dopadne, když selže systém. Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků - mladých násilníků je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Přesto nebyli zatím odsouzeni a stále navštěvují školu. Do ní nastupuje mladý učitel, jenž si svým neortodoxním přístupem získává sympatie ostatních kantorů i žáků. Za jakým účelem však do školy opravdu přišel, zjistíme až v závěru celého příběhu.
Můj názor: Příběh má pěkný nápad, ale zpracování značně pokulhavá. Dětští herci předvádí excelentní výkony, bohužel herec v hlavní roly je nesympatický a celý film mě děsně štval. Dalo by se říct, že se mi docela líbil soundtrack, sama se tomu divím. Je to takový pokus o krimi drama (ten závěr) a není to uplně špatné, ale šlo to líp. Za shlédnutí to asi stojí, jen když nebudete moc čekat. Jsou tam moc pěkné momenty. Na toto téma by klidně mohlo vzniknout více filmů, jen se víc snažte a bude to dosti dobré.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
©2010-2016