Není realita jen dobrý optický klam?

10. srpna 2011 v 14:56 | Míša K. (Miqelka) |  Na téma
Jsem velká fanynka kultovního sci-fi Matrix. Viděla jsem všechny tři filmy několikrát, samozřejmě i Animatrix, jako správný fanoušek to nesmím opomenout. Díky Animatrixu se objasnilo hodně otázek ohledně Matrixu a navíc je to hezky udělané.

Neova hláška: 'Co je to Matrix?' se podle mého názoru skvěle hodí k tématu týdne. Záleží na tom čemu člověk věří, zda-li je zarytý realista nebo žije ve světě, kde platí pravidla sci-fi filmů a knih. Žánr science fiction nabízí jiný pohled na svět, většinou nám předkládá představu světa, který je okupovaný stroji nebo mimozemštany. Taky často probíhají mezigalaktické války, a nebo na zemi zaútočí vetřelci. Čemu věříš TY?


Vždycky je tu možnost (na velikosti nezáleží), že věci nejsou takové jaké se zdají. Nedokážu pochopit, že někteří lidé tuto možnost nepřipouští. Je to smutné, protože každý má právo na názor a podle mě nikdo nemá právo mu natvrdo říct: 'To, co si myslíš je špatně. Jsi cvok.' Taková slova potrápí duši. Realita je pro každého jiná, záleží na tom, jak ji kdo vnímá.

Spojení: Návrat do reality, pro mě znamená konec něčeho, co se vymyká mojí každodení rutině. Dlouhodobější mimorealitou jsou pro mě prázdniny, v rámci této mimoreality je tu další mimorealita (pro přehlednost mimorealita 2). Mimorealita 2 jsou například sny. Když se probouzím, tak se navracím do reality, která je realitou jen dočasnou (dvouměsíční), tudíž těžko říct, jestli je to vůbec návrat do reality. Napadá mě hodně variant, které se můžou odehrávat v praxi a dostala bych se třeba až k mimorealitě 5.

Chtěla bych déle zůstat ve své momentální mimorealitě, netěším se na návrat do reality. Jako vždy bude tvrdý, smutný a na mě až moc reálný. Chci zůstat tady a teď a ptát se 'Existuje Matrix? Kdy mě ksakru potkám Zafoda Bíblbroxe? Jsou Autoboti opravdu ti hodní?'. Minuty utíkají a já vím jistě, že tady a teď zůstat nemůžu. Musím se vrátit ke svému jinému já, ke svému já realistovi. Musím se vrátit do iluze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
©2010-2016