Optimalizace středních škol

12. srpna 2011 v 11:53 | Míša K. (Miqelka) |  Na téma
Jsem ještě dítě, to tvrdí stát, který stanovil hranice mezi dětmi, mladistvými a dospělými. Nálepka dítě znamená, že asi nemám dostatek rozumu a moje názory nejsou brány s veškerou vážností. S tím já nic nenadělám, protože jsem přece dítě, ale svoje názory chci veřejně prezentovat a momentálně je to prostřednictvím blogu. Jsem kritická k systému České Republiky, protože naše politická sféra většinou nekoná jak by měla. Mám snahu porozumět politice, jenže jde to velice těžko.

Události posledního půl roku mě vyburcovaly k napsání tohoto textu. Nejde o objektivní názory, objektivní mají být média.

Mám ráda svoji školu, opravdu

Zní to jako vtip? Možná, že ano, ale o vtip se nejedná. Gymnázium na které chodím mi během tří let neuvěřitelně přirostlo k srdci. Malá škola se skvělým vedením a učitelským sborem. Rodinná atmosféra jako v amerických filmech a o šikaně se zde pouze učíme v hodinách občanské výchovy (nejvíce zbytečný předmět dle mě). Taky bych si troufla tvrdit, že něco umím, něco opravdu ano.

Krásně idylické ne? Bohužel jeden politik si usmyslel, že nás zruší. Jmenuje se Stanislav Juránek, zastává stranu KDU-ČSL. Nejedná férově, protože zprávy o možném zrušení se naše škola dozvěděla z médií a nepřijde mi to fér jednat přes média. Důvody zrušení jsou také dobrým tématem k diskuzi, vždyť škola je naplněná, budova nově zrekonstruovaná, kvalita výuky skvělá, 95% absolventů je přijato na vysokou školu. Tak kde je zakopaný pes?

Dříve jsem si myslela, že politik zastupuje lidi a prosazuje jejich přání. Pak tedy nechápu, proč tomu tak není. Většina občanů z mikroregionu Židlochovic projevilo nesouhlas s návrhem pana Juránka. Buď mu psali, a nebo svým podpisem petice. První petici během 3-4 dnů podepsalo přes deset tisíc lidí. Studentů a zaměstnanců školy je asi 260, přijde mi to jako zajímavý poměr. V momentě, kdy byla petice odeslána hejtman Jihomoravského kraje pozastavil jednání pana Juránka. Na konci července se začalo znovu jednat, opět se jedná o naši školu a vlastně většinu gymnázií na jih od Brna. Podle nového návrhu máme být sloučeni se gymnáziem v Hustopečích. Opravdu netuším, jak na tento šílený nápad přišli, je totiž iracionální. Hustopeče se nachází patnáct kilometrů od Židlochovic, pro většinu studentů je to trochu více z ruky a rychleji a levněji se dostanou do Brna.

To jsou jednoduchá fakta, kterých si všimnu i já čtrnáctiletá holka. nechápu, jak můžou být přehlížena lidmi, kteří mají zastupovat občany. Lidmi, kteří mají být moudří a objektivní. Je mi líto, že to v tomhle světě funguje tímto neférovým způsobem. Doufám, že zastupitelstvo v září rozhodne správně a nezruší naši školu, snad mají trochu zdravého rozumu a slušnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hráblík=) | Web | 12. srpna 2011 v 15:28 | Reagovat

Oni prostě už nemají co dělat a proto ruší většinu škol, ale za chviálku budou v háji, protože dětí je víc. a víc. Jenom na prvním stupni u nás máme první až třetí třídu rozdělenou do třích tříd. Za chvilku ty školy budou obnovovat, ale kdo půjde na škou, která se zrovna "probrala"

2 Zuzie | Web | 12. srpna 2011 v 19:17 | Reagovat

Tento problém se řeší i tady u nás, ale já chodím na ten gympl, který má zůstat za cenu toho, že se zruší další tři v okolí a místo dvou tříd pro ročník bude jedna. Šílený systém naší republiky! Učitelé i studenti se proti tomu brání, jenom se čeká na den, kdy se řekne, že přijímačky budou probíhat jen u nás. Jde vidět, že politiky zjevně nezajímá názor a potřeba všech. Když Ti řeknu, že jenom k nám se do prim hlásí zhruba 150 dětí a škole jich vezme pouze 56, jak to bude fungovat potom? A navíc, když místo 56 dětí budou přijímat jen 28?! Prostě ty školy budou chybět... !

3 Zuzie | Web | 12. srpna 2011 v 20:47 | Reagovat

Vůbec mi takové dlouhé komentáře nevadí. ;) Jo,je těch dětí škoda a jenom já to mám 20 minut autobusem a nedokážu si představit ty, co budou jezdit z druhého konce okresu jenom kvůli tomu, že jiný gympl nebude - jak to popisuješ. Jo, mně se ta první písnička líbí víc,mamčin vkus chválím, moje by se mnou asi vyběhla :D
Vidíš, South Park mě nenapadl, musí to znít vážně dobře. Mně už potom, když to slyším v originálu, přijde ten náš dabing děsně srandovní (ale jinak mám češtinu ráda! :D)
Jinak, až teď jsem si všimla v minulém článku - ty máš roztahovák? ;)

4 Nikolečka :] | Web | 13. srpna 2011 v 10:58 | Reagovat

ahoj:) jelikož si se přidala do seznamu llidí, kteří čtou mé povídky, tak ti dávám vědět o další kapitole Novu:))

5 Zuzie | Web | 13. srpna 2011 v 13:20 | Reagovat

Aha, ale opravdu to tak vypadá! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
©2010-2016