Říjen 2011

Hrátky s vodou

29. října 2011 v 17:37 | Míša K. (Miqelka) |  Fotografie ostatní
Jsem noční tvor, a protože mamka je pravý opak. Chodí spát vrzoa vstává brzo, takmusím bývat potichu. Ve čtvrtek večer asi kolem jedenácté jsem dostala geniální nápad zkouknou Matrix. Všechny tři díly.

Ten třetí už me ke konci moc nebral, nemám ráda ten konec, jinak je to perfektní, tak mě napadlo něco nafotit. Tak jsem experimentovala s provizorním studiem. Nakonec vznikly tyhle čtyři fotky. Bylo těžké to nafotit bez stativu a ještě být opatrná aby se nenamočil foťák. Úpravy jsou minimální, jen zmenšenía ořez. Červeného nádechu jsem docílila červeným tričke v pozadí podsvíceným lampou.

Tou dobou - 4 ráno jsem si uvědomila, jak strašně miluju pohled přes hledáček a jak miluju focení. Tak jsem včera vyrazila fotit, taky mám tak 2 ucházející fotky. Ale to je na tom to krásné - jsem venku 5 hodin, vycumlám balíček mentolek nafotím 150 fotek a z toho jsou 2 který se mi líbí :D


Portrét - brácha

24. října 2011 v 15:20 | Míša K. (Miqelka) |  Malba a kresba
Kreslím, kreslím. Tenokrát portrét, je takový, no trochu divný, ale je to těžký. Taky jsem to stínovaní pořádně odflákla -.-'

Jen dva dny ve škole, to člověku náležitě zlepší náladu. Někteří "vyvolení" mají volno dnes i zítra, naneštěstí to u nás nehrozí. U nás nejsou ředitelská volna uznávaná, krom příjimacích zkoušek (fakt by se nás tam nenacpalo tolik).

Fotka není upravovaná, strašně to zrkesluje. Je to divný, ale v tomhle počítači nemám bráchovu žádnou fotku, jen jednu 2 roky starou a ještě je zkreslená, tak jen pro představu tu.


Soutěž,...

21. října 2011 v 20:10 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Divné! Nepravděpodobné,... prostě cosi.

V září jsem se přihlásila do výběrového kola mezinárodní olympiády mladých vědců - ani mě nenapadlo, že by existovala možnost, že by mě vzali. Ale osud zamíchal s kartama a štěstí hrálo na mojí straně, no taky se tomu může říkat jednoduše zázrak.

JARVe středu jsme se čtyři z naší školy účastnili informační schůzky a konečného výběru účastníků. Byl už to užší výběr účástníků, takže se nás z jihomoravského kraje sešlo celkem 12. Hlavně z gymnáziíí. Dali nám test a mít nad 0 bodů se bralo za úspěch. Nad nulu měli nakonec všichni. No prvních pět meli jasných - mezi nimi i moje dvě spolužačky a spolužák (holky jsou o rok starší). Já jsem byla na sedmém místě, ovšem nevím přesně proč, tak jedu já a né holčina, co skončila předemnou. Prý kvůli myšlenkovým postupumům a schopnosti uvažovat, čert to vem.

Z toho všeho plyne, že na začátku prosince jedu do Jihoafrické republiky, do městě Durban. A nejedu sama jedu se 36 lidma, které dobře znám a zbylé dvě holky jsou taky milé. Nevýhodou je, že se musím naučit neskutečně mnoho věcí, prostě nastrkat do mozku kvanta materiálu z oborů fyziky, chemie a biologie.

Pro někoho je nejtěžší fyzika, ale s tou mám paradoxně nejmenší problém. Je logická, odvoditelná, krásná. Chemie je složitá plná pravidel všemožných čísel a tak dále... Atomů, orbitalů, elektronegativity, no je toho spousta. Biologie se dá naštěstí naučit, ovšem ta genetika, taky není nejlehčí. Bude to tím, že jsme ji vůbec nebrali. Dědičnost a její pravidla berou v sextě - druhák na střední, tak jsme pozadu. Teď mě čeká měsíc učení, učení a učení. Díky řediteli, máme individuální plán. Snad to všechno dohlavy narvu, nějak. Držte mi palce prosím pěkně.

Domácí úkoly do výtvarky n1

16. října 2011 v 21:08 | Míša K. (Miqelka) |  Malba a kresba
Pilně kreslím, protože musím. Ale pokroky jdou krapet vidět. Až dostanu domů práce z výtvarky, tak to bude lepší, tam kreslím vždycky líp.
No tady něco málo na ukázku :D Fotky nejsou upravované, ani kontrast to pak kresbu úplně změní.

BAD BOYS & ME

10. října 2011 v 20:21 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Bylo nebylo jedno slušné/neslušné (záleží na úhlu pohledu) děvče, no a to jsem já. A jsem taková a ostatní to věčně štve. Dneska jsem si ve škole uvědomila, jak jsou někteří povrchní, neupřímní a dětinští. Teď jsem odsuzována, protože jsem nelhala učitelce do očí a ne nebylo mi to blbí. Sakra nechápu, proč bych měla lhát jen kvůli blbé známce! (tohle není žádná křesťanská věrnsot přikázání, to je moje přesvědčení) Někteří to nechápou, mrzí mě to.

Jsem šíleně hyperaktivní člověk, ke své Angličtině a Němčině jsem si dobrovolně přidala ještě Ruštinu. Bohužel bývá jen jednou týdně, takže neumíme ani 1/3 azbuky, ale baví mě to. Jakštakš se mi daří stíhat zbytek školy i moje zájmy. Je pravda, že v pátek večer jsem unavená jak nikdy. A to jsou pátky nejnáročnější, vstávám ve 4 a domů jezdím mezi 6-8, podle toho jak se rozhodnu zůstat na volejbale.

Docela kreslím, na umělecké mám tvrdý režim. Vůbec mi to nevadí, aspoň se naučím techniku a třeba jednou budu architekt ♥ Chtěla bych, ale třeba mě zas napadne blbostí a bude ze mě třeba osvětlovač v divadle (i tohle povolání by mě bavilo). Musím ty kresby nafotit a přidat. Zatím se loučím s nikým, tedy se všemi ^^

Titulek je jenom titulek a hodí se k fotce. Zloději z deskové hry osadníci z katanu ;)
©2010-2016