Soutěž,...

21. října 2011 v 20:10 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Divné! Nepravděpodobné,... prostě cosi.

V září jsem se přihlásila do výběrového kola mezinárodní olympiády mladých vědců - ani mě nenapadlo, že by existovala možnost, že by mě vzali. Ale osud zamíchal s kartama a štěstí hrálo na mojí straně, no taky se tomu může říkat jednoduše zázrak.

JARVe středu jsme se čtyři z naší školy účastnili informační schůzky a konečného výběru účastníků. Byl už to užší výběr účástníků, takže se nás z jihomoravského kraje sešlo celkem 12. Hlavně z gymnáziíí. Dali nám test a mít nad 0 bodů se bralo za úspěch. Nad nulu měli nakonec všichni. No prvních pět meli jasných - mezi nimi i moje dvě spolužačky a spolužák (holky jsou o rok starší). Já jsem byla na sedmém místě, ovšem nevím přesně proč, tak jedu já a né holčina, co skončila předemnou. Prý kvůli myšlenkovým postupumům a schopnosti uvažovat, čert to vem.

Z toho všeho plyne, že na začátku prosince jedu do Jihoafrické republiky, do městě Durban. A nejedu sama jedu se 36 lidma, které dobře znám a zbylé dvě holky jsou taky milé. Nevýhodou je, že se musím naučit neskutečně mnoho věcí, prostě nastrkat do mozku kvanta materiálu z oborů fyziky, chemie a biologie.

Pro někoho je nejtěžší fyzika, ale s tou mám paradoxně nejmenší problém. Je logická, odvoditelná, krásná. Chemie je složitá plná pravidel všemožných čísel a tak dále... Atomů, orbitalů, elektronegativity, no je toho spousta. Biologie se dá naštěstí naučit, ovšem ta genetika, taky není nejlehčí. Bude to tím, že jsme ji vůbec nebrali. Dědičnost a její pravidla berou v sextě - druhák na střední, tak jsme pozadu. Teď mě čeká měsíc učení, učení a učení. Díky řediteli, máme individuální plán. Snad to všechno dohlavy narvu, nějak. Držte mi palce prosím pěkně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša | Web | 22. října 2011 v 8:05 | Reagovat

Páni, ty pojedeš takovou dálku? :D Tak to blahopřeji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
©2010-2016