Leden 2012

Jsem tím kým chci být a vždy budu

30. ledna 2012 v 16:16 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Brr, tam je zima! :D
Holka z jižní moravy má radši teplo a sluníčko. Vlastně ono dneska celkem svítí, naštěstí. Myslela jsem, že dneska budu usínat, protože včera jsem se nutně musela podívat na Mexičana. Jistěže to končilo až pozdě v noci, jenže ten film je fajn a já si to nemohla nechat ujít.

Dnešek byl pohodička, ve škole jen 5 hodin... Miluju liché týdny! Známky jsou sice uzavřené, ale kdo je na gymplu tak ví, že to nic neznamená a testy se píšou pořád. Takže jsme dneska psali celkem tři. Chemie pohodička, angličtina celkem šla, až na ten šílený poslech :/ No a čeština je kapitola sama o sobě -.- Ale jsem spokojená dnes jsem dostala 1 za práci v hodině - poznala jsem rozdíl v přízvuku u vlastních a nevlastních předložek (ano v životě mi to k ničemu nebude, nenechte se zmást).

Doma jsem si uvařila čaj a podívala se na němčinu a teď se vrhnu na chemii, ve středu mě čeká chemická olympiáda a jednoduše jsem člověk, který rád vyhrává. Ale v chemii to nadějně nevidím jsou tam lepší lidí jak já.

Filmy, moje velká vášeň

27. ledna 2012 v 22:43 | Míša K. (Miqelka) |  Filmy

we♥it
Ležela jsem v postely a přemýšlela o čem bych mohla napsat. Pořád je tu ta možnost s povídkou, ale raději jsem ji nenápadně odsunula a vymyslela něco, co mi jde snad líp. Snad každý kouká na filmy, někdo víc aněkdo skoro vůbec, je to dost individuální. Tak jsem si řekla, proč nenapsat článek s pár tipama na filmy. Na filmy, které se líbily mně a můžou se líbit i vám.

Zátiší s krabicemi, konvice, porche

23. ledna 2012 v 14:04 | Míša K. (Miqelka) |  Malba a kresba
Mělo to být minulé úterý, ale mám jaksi skluz - jinak řečeno, totálně mi to vypadlo z hlavy. Omlouvám se, že nepíšu. Celkem bych napsala, ale nejede mi ypsilon a nebaví mě každou chvíly mačkat ctrl+v. Ani byste nevěřili jakej problém to je, když si člověk chce zadat do vyhledávače youtube :D

Poslední dobou jsem měla blbé nálady, ne že by přešli úplně, ale je to lepší... o hodně. Dnes máme volno a to mi zvedlo náladu neuvěřitelně. Stačí tak málo. Den jsem začala s prodigy, kdy jsem je poslouchala, tak jsem napsala chemickou olympiádu. Potom pár her na playstationu (ono mě to kupodivu chytlo - hraji dvě hry fotbal a Little Big Planet). No a za chvíly půjdu na zahradu zastřílet si ze vzduchovky, brácha má úplně novou. Sice už od vánoc, ale já jsem se k tomu ještě nedostala... je mi to líto. Jak jsem sakra mohla mít lepší věci na práci než takovu srandu.

V tento moment se směji, je mi fajn. Hrajou mi tu Queeni. Doporučuju najít si na youtube - Queen Live Aid. To co tam předvedli jse famózní, dokonalý perfektní!

Zátiší je na formátu asi A1, konvička ve skutečné velikosti, takže zabírá místo jak kdyby se vystřihl čtverec z A3. A Porsche, to je jen taková maličkost pro radost je na A2, těma barvama jsem se zabavila v sobotu v noci :D
I love life !

18. ledna 2012 v 18:52 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Ahojte ^^
Už je středa ? o.O Nějak to letí, to bude protože toho máme tolik. Ono uzavírání klasifikaci je vždy ve shonu a letošek není vyjímkou. V češtině věčně nic neděláme, ale jakmile je termín uzavírání, tak toho píšem jak šílení. No není to tak strašné mám nějakou drobnou šanci to vytáhnout na jedničku. Ovšem po slohovce, kterou jsem psala ve vzteku z témat, které zasahují do osobního života, to asi nepůjde. Nelituju toho, že jsem to tak napsala, možná pak příště budou témata, kde člověk dostane víc prostoru a ne svěrací kazajku svého života.

Zkoušení z biologie v pondělí, nejspíš to bude zákeřný, protože mi jde o jedničku. Jenže ona je ta látka tak strašná nuda, horniny, minérály, sopky a tak dále. Už mi to leze krkem, jenže tu jedničku chci, tak to zkousnu. Zítra ještě litaratura a zeměpis, ne že bych to uměla, ale tak času dost (to si říkám pořád). Ze zeměpisu strach nemám, jsou to věci kolem mě a docela mě to zajímá. Literaturu jsem ještě neviděla, to máme zadané z čeho to bude a bum bác naučte se to!

Zvládnu to! Jsem otpimista... no to není ani tak pravda, ve skutečnosti jsem brutální realista. Ale sobě můžu nalhávat cokoliv :))

S pozdravem Míša.

Přijata, oficiálně

16. ledna 2012 v 18:37 | Míša K. (Miqelka) |  Autorka
Zdravím ^^
Tak konečně byly výsledky na internetu. Člověk si skoro kousal nehty, aby měl potvrzené to co mu řekli v pátek do telefonu. Trošku jsem doufala, aby tam byli rozepsáné body, abych se dozvěděla kolik jsem vlastně získala za kreslení.
Bude mi muset stačit fakt, že jsem někde ztratila 8 bodů a podruhé 17... Chci se pochlubit, protože mám radost a už se těším až to povím učitelce ve výtvarce, má na tom největší podíl :))
Mějte se fajn a přežijte školní týden :) Zítra bych mohla nahrát nějaké kresby snad ^^

Pod perexem scany výsledků :) Maximální počet bodů 150 (včetně všech za soutěže atd...)

Dopad na dno je tvrdý a doufám, že poučný

14. ledna 2012 v 17:27 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Vzdávám čest bláznům ! ;)
Doufám, že se máte fajn a včerejší pátek 13. na vás neměl žádný vliv a pokud ano, tak jen ten nejlepší. Tvrdím, že pátek třináctého je jen pověra a nic na tom není, ale jistá si úplně nejsem, je tu to maličké ale...
Naposledy jsem psala v úterý, jenže tenhle týden byl náročný. únavný a nic pro mě. Ve čtvrtek jsem pokazila čtvrtletní test z matematiky, už jsem se byla domluvit na opravku. Uvidí se jestli mi to pokazí známku na pololetí, doufám, že ne. Z chemie jsem dostala za 2, nadšeně z toho opravdu neskáču. Posmutnělá nálada se mě drží jako klíště. Může to být počasím, ale taky tím vším.
Večer, když chodím spát mám brečící záchvaty, nad nespravedlností, a kdybych se na všechno vykašlala udělala bych líp. Poslední dobou nemám žádnou chuť, žádné odhodlání. Naposledy jsem se nadšeně rozhodla jít na talentovky a věnovala jsem tomu půl roku práce. Moji nejbližší mi řekli, že jsem blbá a hloupá, to je demotivující.

Včera jsem volala na výsledky talentovek. Ty tři minuty než mě přepojili byly tak šíleně dlouhé, kopala jsem do stupínku v učebně biologie a nervózně se kousala do rtu. Pak se ozvala milá sekretářka, se kterou už jsem mluvila a zeptala se mě na jméno a datum narození. Příjmačky dopadly dobře, byla jsem první na obou oborech. Na návrhářství oděvů jsem měla 142 bodů a na designu interiéru 132, maximum bylo 150. Vlastně to dopadlo sakra dobře, ale mě to náladu jen zhoršilo. Samozřejmě v první moment skvělá nálada, radost a všechno možné. Ale pak přijde to "DO HÁJE, CO BUDU DĚLAT?!". To už jsem byla mírně hysterická se slzama v očích. Máma mi ještě skoro nadala, že přemýšlím nad tím zkazit si život uměleckou školou, nejlepší kamarádka sobecky prohlásila, že ju nemůžu nechat na gymplu. Můj mozek z toho šílí a rozhodovat bych se měla rychle. Chci toho hodně, věřím ve vzdělání a na druhou stranu, chci něco umět. Kdyby byla možnost, tak bych tu školu studovala večerně, při gymplu. Ta možnost není a jáse bojím, že udělám něco čeho budu později litovat. Buď budu litovat, že jsem odešla z gymplu, a nebo že jsem tam zůstala.

Jsem jak přízrak, co se snaží opravit si biologii a nepokazit ostatní známky. Zatím je to spíš neúspěšné, vše se mi hroutí pod rukama. Přestává mě to bavit, vždyť jaký to má smysl ?! Opravdu se nemám nejlíp... spíš jsem hodně na dně :(

Když nejde o život jde o nic

10. ledna 2012 v 20:02 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Dobrý večer vespolek :)
Někdy jsem tak náladová! Například dnes, absolutně mi není do smíchu a přitom se směji na celé kolo. Uvnitř je mi smutno a tak nějak nejistě. Není to příjemný pocit, taková prázdnota -.-
Dnešek ve škole jsem tak nějak strávila myšlenkama úplně mimo, poslední dobou to dělám hrozně často. Hlavu mám někde v oblacích v ruce propisku a píšu poznámky aniž bych tomu věnovala sebemenší pozornost. test hudebky jsem pokazila jen v rámci možností, pokud budu mít štěstí dá mi za ještě za jedna. Dějepis byl ok (:

Zítra talentové zkoušky na design interiéru, tak snad to půjde rychleji anebudu tam do půl páté. Už je chci mít za sebou, abych věděla výsledky. Jsem hrozná, ale co už.

Právě jsem si nalakovala nehty a došlo mi, ž ezítra dělám s barvami, tak se mi určitě sloupou. Už takhle mám děsnou spotřebu odlakovače, protože mi vadí neúplný lak. Nehty lakuju jne přírodním, mám je krátké a takové maličké.

S pozdravem Míša ^^

Pondělky bývaj nejhorší..

9. ledna 2012 v 19:23 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Ahóoj ^.~
Pondělky jsou drsné, ještě když máte 8 hodin. Až do tří ve škole, to je únavné... Po dlouhé době jsem dneska měla výtvarku, konečně mám doma vyvolané fotky. Nejradši bych si je zarámovala, ale asi by mě v noci strašily, tak je radši založím do alba a udělám popisek "Z výstavy".
Týden plný písemek začíná, dneska jsem psala z chemie z radioaktivity. Pomalu z toho všeho začínám být radioaktivná já. Zítra mě čeká hudebka, kterou OPRAVDU nemám ráda. Dřív jsem ji úspěšně ignorovala, ale když se musím učit všemožné akordy, stupnice, předznamenání, intervaly a bůh ví co ještě a učitel nám to ani pořádně nevysvětlí, tak jsem pak trošku v háji...
Dále dějepis, mometnálně berem látku, která mě alespoň minimálně baví, navíc jsem dočetla knížku z toho období, tak je mi to bližší.

Jsem strašně unavená a nechce se mi dělat nic co musím. Uklidit si pokoj, naučit se na zítra. A přitom všem jít spát brzy, jinak zítra budu mít vážné problémy s budíkem a ranní nevrlostí ://
Zítra si musím vzpomenout na pár známých dělají talentovky na fotografii, hlásí se tam až příliš lidí.. přece jenom soucítím s nimi :)

Do konce pololetí tak málo času a já si chci opravit biologii, chci za jedna sakra! :D No nejspíš budu mít za dva z češtiny, přežiju to.
Fotka se Salzburgu ♥, na jednom mostě takhle byly zámky po celém zábradlí, bylo to pohádkové :)

Tea, music, weekend ♥

7. ledna 2012 v 21:17 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Pátky jsou dlouhý dny :D
V pátek vstávám ve 3.50, protože v 7 mám ruštinu a autobusy jezdí řekněme nešikovně. během dne jsem usínala, hlavně v občance. Učitelce to lezlo dost na nervy, protože sedím hned v první lavici, ale já jsem si to místo nevybrala, prostě na mě zbylo.
Domů jsem dojela až v 6, takže unavená jak kotě. aky jsem už v 9 skončila v postely. Ale v 11 mě vytáhl soused, že si zahrajem fotbal na PS3. Ze mě bude profesionál, protože tolik zápasů za sebou jsem nedala ještě nikdy. Domů jsem se vrátila sakra pozdě, až o půl šestý a tak to dopadlo, že sobotu jsem z větší části zaspala. Je to celkem na nic, protože touhle dobou začínám být teprve akční, takže v reálnou dobu asi neusnu - řekal jsem si, že se budu učit nebo koukat na filmy, tuším co vyhraje :)

Fotka veverky z Kapského Města, byli krotké a šli skoro ke člověku. Nádherní tvorové ^^ Jdu se zkusit zabavit, třeba chemií nebo něčím takovým.

Kresba lebky

6. ledna 2012 v 18:53 | Míša K. (Miqelka) |  Malba a kresba
Jmenuje se Stewie, tak jsem mu říkala celou dobu, když jsem ji kreslila. Je lepší s věcí mluvit, zvlášť, když věšinu vaší práce vypadá spíš jak fotbalový míč než lebka. je to práce z výtvarky, jinde bych lebku asi nesehnala. Možná na obrázku, ale to by nebylo ono. A nezdá se to je celkem velká, v nadživotní velikosti :))

Jsem ráda, že učitelka ve výtvarce ji má sádrovou líp se kreslí než ta co máme ve škole. Ta je totiž anatomicky trošku jinak - blbě, jenže v biologi je to jedno a navíc nedrží pohromadě :D

Seznamte se, Stewie .))

Proč vlastně nejít na návrhářství?

5. ledna 2012 v 20:15 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Mám po talentovkách a vrátila jsem se nadšená, žádné deprese, že se mi to nepovedlo. Hned na začátku jsem si řekla, že o nic moc nejde, že to nakreslím pro radost. Portrét vypadal celkem k světu a s barvami na tom nejsem nejlíp.
Ten pocit uvnitř, že už to mám za sebou je fajn. že jsem tam byla mezi 50 lidma z velké části holkama, jejichž snem je navrhovat a já holka, která o tom nikdy nepřemýšlela, protože jít opřišlo nereálné. I teď mi přijde nereálné, že bych byla přijata na takový obor.
Pamatuju si kolik mých spolužaček chtělo být návrhářkou a příjmačky na takovou školu jsem dělala jen já. Najednou z nich vymizelo dětské nadšení :D

Největší strach jsem měla z ústního pohovoru. Jestli se těm lidem práce nelíbí, tak zachovají kamennou tvář. Tím líp pro mě. nakonec bylo celkem fajn jim tam diktovat úspěchy v soutěžích a zájmy. Téměř u každého si snadno získám status hyperaktivní :)

Rada: Nespěchejte do podchodu, jsou tam schody, a když je mokro tak to klouže. Dneska jsem spadla z 10 schodů, divím se že nemám nic zlomeného. Jen mě trochu bolí loket a mám odřenou ruku :D

Sakra ať už jsou výsledky jsem čím dál nervnější, prostě to chci vědět! Ale definitivní výsledky až příští čtvrtek a nejpozději v pondělí na internetu. Takže celkem dlouhá doba.. doufám, že nebudu čekat až do toho pondělí. Až se dozvím výsledky můžu teprve uvažovat nad tím tam jít.

Tak unavená a tolik práce před sebou

3. ledna 2012 v 18:27 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Chci si pustit nějaký film! Lehnout si k televizy, zachumlat se do peřiny a pojídat popcorn. Přesně tak se cítím po jednom jediném dnu ve škole. Hned víme, kdy z čeho píšem, vždyť ono bude to pololetí. Příští čtvrtek z matiky na rovnice a soustavy rovnic - krásná matika, to mi vůbec nevadí. Spíš mě děsí slohovka z češtiny, to vždycky pokazím. Neumím psát spisovně a gramatika taky není moje silná stránka. Tam zas něco splácám jen aby se neřeklo...

Dnešek se dal přežít - jinak bych to nepsala. Po škole jsem šla ještě do výtvarky pro práce na talentovky. Už zítra! Strašně to uteklo. Zítra tam mám přijít a něco předvést, jsem zvědavá sama na sebe, vždyť já jsem racionální člověk. Už mám SKORO jasno o té škole. I kdyby mě vzali nepůjdu tam, sice by to po gymplu byla krásná úleva. Jenže nejsem dost dobrá a vlastně celkem ráda přemýšlím. Kreslit budu dál, vždycky se to může hodit :P
Je to blbý věk ta devítka! Po člověku se chce, aby si ujasnil věci o své budoucnosti a já jsem úplně ztracená. pořád si říkám "Ale co když?".

Zítra mi držte palce. Talentovky na obor Modelářství a návrhařství - divadelní tvorba. Za týden na design interiéru, ten mě víc láká, ale stejně...
bye Miqelka

Absolutně se mi tam nechce!

2. ledna 2012 v 21:03 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu

Dear school ..... FUCK YOU!

To chci vykřičet do světa. Mám toho plné zuby, to za sbude : "Míšo prosím tě ty jsi taková spolehlivá...". Mám to v povaze a jsem slušně vychovaná, ale proč je to důvod si ze mě dělat osobního otroka nechápu. Logika světa je tak zajímavá a fascinující.
Zítra to nějak přežiju, sice po tolika dnech volna hned odpoledko. Musím být statečná a jak by řekl Sherlock Holmes: "Za krále, za vlast, za svatého Jiří!".

Dneska jsem znova byla v Brně, znova v krámku s uměleckýma potřebama. Naštěstí už neměli inventuru - neskutečně mě to v pátek naštvalo. V ten moment mi prolítlo hlavou tolik nadávek, až se stydím. Nechala jsem tam celkem dost peněz, tak jsem u toho zároveň vymyslela novoroční předsevzetí. Každý den jedna kresba. Není to nereálné a když už mám tak drahej skicák (na druhou stranu má skvělé papíry a připadám si s ním jako umělec). Taky desky A2, tak snad mě to donutí něco dělat. A basta že jo! Za včerejšek sice nemám kresbu, ale dneska jsem udělala dvě, takže nejsem v mínusu :D

Jsem přehnaně akční. Výsledkem je opět nový profil. Tentokrát na weheartit (we♥it). Ani nevím proč, asi z chuti zkusit něco novýho a navíc je legrace "polepovat" obrázky srdíčkama. Konečně zábava na nudné hodiny informatiky ^_^

Přežijte zítřek a vlastně zbývajících 5 měsíců. Radši už jdu spát, bude nezvyk vstávat před 6 a ne až po obědě.

Kresba na tričko

1. ledna 2012 v 18:05 | Míša K. (Miqelka) |  Malba a kresba
Chodila jsem po obchodech a amrně sháněla tričko Nirvana. V H&M sice měli, ale to se mi nelíbilo. Něco tomu chybělo, prostě to nebylo ono. Tak jsem koupila fixku na textil a obyčejné bílé tričko, které vyšlo celkem levně, tak přece nebude taková škoda, když to pokazím.
Vytiskla jsem si fotku Kurta a dala se do práce, až v pozních večerních hodinách, jsem sova, takže teprve tou dobou jsem akční :D

To tričko není perfektní, ale já vím, že je na něm on a dělala jsem to s radostí, takže jsem ráda a líbí se mi. Jen váhám jestli nad jeho podobiznu přidat nápis Nirvana, asi ho tam dneska večer dodělám, prostě tam podle mě patří.

Je k poznání?

Sbohem roku 2011

1. ledna 2012 v 17:56 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu

Krásný nový rok ^.~

Je těžké uvěřit, že už je rok 2012. Strašně to uteklo, trošku to nechápu a trošku mě děsí, jak ten život běží dál a nebude na mě čekat. Trošku jsem si v hlavě urovnávala rok 2011. Takovej docela jedničkovej rok. Běhal mi mráz po zádech když jsem si uvědomila, co všechno se změnilo. Jak jsem se já změnila. Už si tak říkám, že nejsem malá holka, ale to už nejsem dlouho ;)

Hodně zlomový pro mě byl až konec roku, Afrika. Pomohlo mi to ujasnit si věci, vážit si jich, trochu na sobě zamakat. Taky už nechci všem vyhovět, půjdu si za svým snem a použiju klidně lokty. Život není fér a moc by se mi líbilo, kdyby byl, ale to jedině v pohádce.

Novoroční předsevzetí, no možná nějaké mám, ale je to takové spíš nezávazné. Ten nový rok je pro mě pobídnutí začít něco nového, nový start a tak to trochu beru. Snad to vyjde.
©2010-2016