Filmy, moje velká vášeň

27. ledna 2012 v 22:43 | Míša K. (Miqelka) |  Filmy

we♥it
Ležela jsem v postely a přemýšlela o čem bych mohla napsat. Pořád je tu ta možnost s povídkou, ale raději jsem ji nenápadně odsunula a vymyslela něco, co mi jde snad líp. Snad každý kouká na filmy, někdo víc aněkdo skoro vůbec, je to dost individuální. Tak jsem si řekla, proč nenapsat článek s pár tipama na filmy. Na filmy, které se líbily mně a můžou se líbit i vám.


Slyšeli už jste o Quentinu Tarantinovi? Doufám, že jo. Miluju mistrovská díla tohoto režiséra. Přiznám se, že kompletně všechny filmy jsem zatím neviděla, ale to se časem napraví.
Jeho nejlepší filmy (podle mě) jsou Gauneři. Je to skvělé, brutální a vtipné. Jednu scénu(chtěla jsem dát odkaz, ale prý je nevhodný) jsem si naprosto zamilovala a vždycky mi zvedne náladu, v životě nepochopím jak Michael Madsen mohl něco takového zahrát. Je to film, který se nelíbí všem, ale já si ho vždycky parádně užívám. Je plný hlášek a stojí za shlédnutí.
Dalším filmem jsou Hanebný pancharti, zase počin Quentina. 2. světová válka byla drsná a líbí se mi, že zde je Hitler parodován. Nechápu proč by k němu měl mít kdokoliv úctu, celý film je skvěle antinacistický od začátku do konce.

Teď by někdo možná řekl, že koukám jen na Tarantinovi filmy, ale to by se pletl. Od černo černých komedií rovnou do vod sci-fi. Sci-fi bude navždy vládnout Matrix. Vykašlete se na na druhý nebo třetí díl, opravdové kouzlo je v tom první. Uznávám, že honička na dálnici v Reoladed je božská a proto ten film uznávám, ale Matrix je Matrix. Líbí se mi celkem otevřený konece a to je prostě ono. Božský Keanu Reeves v představení Nea, ale ostatní herci jsou taktéž skvělý a věrohodní. Kultovní postavy, tak třeba Trinity. Kdo neviděl, neví o co přichází! Film má ještě jedno velké plus a tím je soundtrack, jeden z nejlepších (pro mě).

Mám ráda ulítlé komedie a viděla jsem jich celkem dost, tak je těžké vybrat tu, která fakt stojí za to. Možná moje volba překvapí, ale co už. Jestli se chcete nahlas smát, tak jistotou je South Park: Peklo na zemi. Sranda, sprostá slova, člověku je po chvíli líto Kanaďanů, ale ten filmn emá mít hlubší smysl, má pobavit a na mě skvěle zapůsobil. Další skvělou parodií na americkou společnost a mentalitu je Team America: Světovej policajt, skvělá kritika na americké protiteroristické akce, jejich způsob chování. Celý film je hraný loutkami a to mů dodává na zvláštnosti, opět chce to brát s nadsázkou, pro pobavení skvělé. Pokud máte aspoň trochu pojem o světové politice - tak postřehnete hodně zajímavých odkazů.

Odběhnu k romantice a zamilovanosti, asi to opravdu není můj šálek čaje, ale na některé nedám dopustit a pouštím si je pořád dokola. Ten první je určitě Remember me (= Nezapomeň na mě, ale mám radši anglický název, protože s titulkama je ten film prostě lepší). Krásný, jednoduchý, dojemný a ano brečela jsem. Robert Pattinson je zlatej a mohla jsem na něm oči nechat, takový správný rebel. Roberta nejde nezmínit v souvislosti s Vodou pro slony. Z celého snímku dýchá atmosféra cirkusu, bečela jsem kvůli zvířátkům a krutosti principála. Prostota a krása, na deštivé odpoledne to pravé ořechové.

Rozepsala jsem ak malý zlomek filmů a to jsou filmy moje vášeň moje láska, moje noční zábava. Aspoň přidám ještě seznam těch, který mi zanchaly stopy v mysli a nakteré i na duši. Film je skvělé řemeslo :)

PianistaRequiem za sen
Kill Bill Pulp Fiction
Requiem pro panenkuPelíšky
Přelet nad kukaččím hnízdemPláž
Basketbalový zápisníkSin City: Město hříchů
Interview s upíremForrest Gump
Vykoupení z věznice ShawshankVyšší princip
Vall-ISherlock Holmes
RocknrollaSbal prachy a vypadni
PočátekŽeny v pokušení
Arizona Dream Amelie z Montmartru
Město bohůKokain
Z pekla
Rango

Z těchto filmů ještě vyzdvihnu Arizona dream, Město bohů a Requiem za sen, už se těším jak je budou znovu dávat. Jsou to trošku alternativní snímky, ale to nemění jejich hodnotu - nečekejte žádné velkofilmy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 musikerleben | Web | 28. ledna 2012 v 19:21 | Reagovat

Spoustu těch filmů jsem viděla taky a jsou vážně krásné.:) již dlouho přemýšlím o tom filmu Kokain i o knížce a myslím, že co nevidět se na to podívám. :)

2 musikerleben | Web | 28. ledna 2012 v 19:39 | Reagovat

Já se němčinu taky učím teprve druhým rokem, ale jde mi líp než angličtina, takže z ní plánuji maturovat.:)

Chtěla bych to zkusit na FFUK - psychologie a sociologie. A pak na peďák na mateřinky. :)

3 musikerleben | Web | 29. ledna 2012 v 18:35 | Reagovat

Děkuju. :)
No...u mě je angličtina úplně na dně v černém moři.:D Takže němčina je pro mě jasná volba. A co se týče gramatiky, jsem na tom stejně. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
©2010-2016