Duben 2012

"Heuréka!" vykřikl matematik

8. dubna 2012 v 0:04 | Míša K. (Miqelka) |  Den po dnu
Krásný sobotní večer, měsíc mi svítí do okna a vybavují se mi verše: "sviť měsíčku sviť, ať mi šije nit." z Erbenova Vodníka. Naprosto nesouvísející fakt, který mi právě přišel na mysl. Věc se má tak, že mám chuť se vypovídat a bohužel poblíž není žádný psycholog, co by si vyslechl strasti individua. Opět připomenu, že teď už oficiálně mi je patnáct let a nějaká závratná změna to není. Možná jsem míň znuděná, ale to říkám teď až budu vstávat ve 3:50 na autobus, tak si znuděně nebudu připadat ani trošku.
Nejspíš sem pocítila něco jako radost a zadostiučinění, když jsem se dozvěděla výsledky fyzikální olympiády v okrese Brno-Venkov. Nejspíš se neumím radovat, protože lepší jak první místo by to mohlo být těžko. Asi to bude tím, že vím, že v krajském kole nejspíš úplně prolítnu. Je to prosté. Jsem přesvědčená o tom, že moje vědomosti na to zkrátka nestačí. Mám jen všeobecný přehled a fyzika na základní škole je (když to řeknu silně) jednoduchá až nudná. Stydím se za to, že jsem v jednom příkladu celkem pohořela. Byl jednoduchý a já si nespojila souvislosti a napsala strašné blbosti, takže jsem z něj získala pouze 6 bodů. S dalšími třemi příklady jsem celkem spokojená. A ano jeden se týkal i Archimédova zákona, podle toho jsem taktéž vymýšlela titulek. Děsí se mě ten pocit, že to mohlo být lepší, 35 bodů ze 40 je dost, ale když se nad tím zamyslím tak i málo.

Za necelých čtrnáct dní mě čekají krajská kola, děsím se jich. Bude tam spousta chytřejších lidí, ale na druhou stranu se tam těším. Vypadnu z každodeního shonu, který mě už stejně nebaví. Už teď je na mě naštvaná učitelka z tělecviku, jenže těžko se zavděčím všem. Ve stejný termín se koná turnaj ve volejbale a fyzikální olympiáda, i když je to sobecké volím fyzikální olympiádu. Ale do háje nevím jak se zbavit toho mizerného pocitu?!

Raději se loučím, zítra je sice neděle, ale já zítra vstávám brzy (Velikonoce :/). Takže dnes půjdu spát dříve jak včera, což bylo v pět ráno, protože jsem se mírně řečeno začetla.

Krásné Velikonoce! A míň sobců jako jsem já kolem sebe ;)
©2010-2016