Filmy

Filmy, moje velká vášeň

27. ledna 2012 v 22:43 | Míša K. (Miqelka)

we♥it
Ležela jsem v postely a přemýšlela o čem bych mohla napsat. Pořád je tu ta možnost s povídkou, ale raději jsem ji nenápadně odsunula a vymyslela něco, co mi jde snad líp. Snad každý kouká na filmy, někdo víc aněkdo skoro vůbec, je to dost individuální. Tak jsem si řekla, proč nenapsat článek s pár tipama na filmy. Na filmy, které se líbily mně a můžou se líbit i vám.

Bastardi

4. dubna 2011 v 18:53 | Míča K. (Miqelka)


"Filmový dárek k druhým narozeninám!" Popravdě mám Primu COOL moc ráda, líbí se mi pořady, jako například Top Gear. Sice dávají pořád dokola stejné filmy, ale některé opravdu stojí za to, takový Frajer Luke (můj milovaný Paul Newman) je skvělý film.
Protože mi mnohými film byl velice akčně doporučován, jako totální bomba pecka. A já bláhová čekaal pecku na úrovni Dannyho parťáků, což sem samozřejmě přehnala. Ale i český film může být kvalitní a krásný. Vzpomeňte si na Pelíšky, Samotáře nebo novější Ženy v pokušení.
Režisér: Petr Šícha
Hrají: Tomáš Magnusek, Ivana Buková, Ladislav Potměšil, Jana Šulcová a další.
Děj (text distributora): Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film je založen na reálném základě a ukazuje, jak to dopadne, když selže systém. Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků - mladých násilníků je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Přesto nebyli zatím odsouzeni a stále navštěvují školu. Do ní nastupuje mladý učitel, jenž si svým neortodoxním přístupem získává sympatie ostatních kantorů i žáků. Za jakým účelem však do školy opravdu přišel, zjistíme až v závěru celého příběhu.
Můj názor: Příběh má pěkný nápad, ale zpracování značně pokulhavá. Dětští herci předvádí excelentní výkony, bohužel herec v hlavní roly je nesympatický a celý film mě děsně štval. Dalo by se říct, že se mi docela líbil soundtrack, sama se tomu divím. Je to takový pokus o krimi drama (ten závěr) a není to uplně špatné, ale šlo to líp. Za shlédnutí to asi stojí, jen když nebudete moc čekat. Jsou tam moc pěkné momenty. Na toto téma by klidně mohlo vzniknout více filmů, jen se víc snažte a bude to dosti dobré.

Film - Na vlásku

19. března 2011 v 14:25 | Míča K. (Miqelka)


V pondělí jsem po dlouhé době navštívila kino a zrovna tuhle pohádku ze studia Disney. Opravdu jde o pohádku pro malé děti, kteří se u toho skvěle bavily. Před desíti lety přišel do kin Shrek, což je zábava, kterou ocení i dospělí, ale děti nejsou pozadu. Sice toho ještě moc nechápou, ale je tu sympatický osel, princezna a to stačí.
Ale zpátky k této pohádce.

Režie: Byron Howard, Nathan Greno
Hrají (dabují): Mandy Moore, Zachary Levi (známý ze seriálu Chuck), Donna Murphy
O čem to je: Příběh je klasický pohádkový, předvídatelný, ale jsou v něm detaily, které skvěle pobaví. Princezna, která může připomínát zlatovlásku, se jmenuje Locika. žije s čarodějnicí o které si myslí, že je její matka (tuhle informaci nám páni režiséři šoupli hned na začátku a tak po chvíly jedna holčička v kině křičela na Lociku, ať té zlé paní nevěří). Čarodějnice odmítá Lociku pustit z domu (taková vysoká věž na paloučku), protože Locičiny vlasy mají kouzelnou moc a čarodějnici udržují mladou a "krásnou". Locika však oslaví osmnácté narozeniny a dostane chuť poznat svět, no a tu se zde nachomítne zlodějíček Flynn Rychlík. A tam to celé začíná. Locika uteče domu, protože chce vidět lampióny, které každý rok v den jejích narozenin ozařují nebe. Macecha ji odmítá pustit. Locika s Flynnem zažívá neskutečné dobrodružství, dozvídá se o něm něco a pomalu a jistě i o svém původu. Samozřejmě vše skončí šťastně, ale nebudu vše vypisovat. Základní linii příběhu jsem snad popsala stručně.
Můj názor: Musím uznat, že jsem se nebavila. Ale pobavily mě spíš detaily, jako je Locičin kamarád chameleon nebo suprový kůň "vlastenec". Některá hudební čísla mě lezla na nervy, ono míň prozpěvování by nebylo na škodu, ale budiž. Má to být hudební pohádka. Děti se bavily, ale jen ty nejmenší a nejvíce naivní. Pro ostatní zbyly ty detaily, které postačily.
Disneyvka s krásným morálním vyzněním (i když ta puberťácká rebelie). Pohádka na odpoledne, která potěší.

 
 

Reklama
©2010-2016