Malba a kresba

"Návštěva lesa"

16. srpna 2013 v 20:36 | Míša K. (Miqelka)
Po více jak půl roce vlastně od vánoc o sobě dávám vědět, že vlastně ještě žiju a na tohle místo jsem úplně nezapomněla.
S tvořením je to takové horší, sem tam si něco načmárám nebo namaluji. Ale žádné velkolepé vize se nekonají. Akorát dostanu nápad, a pak mi dojde, že by se to nepovedlo, tak jak bych chtěla, a já to odložím. Takže maluji tyhle mrňavé obrázky, které jsou plné všech možných i nemožných barev. Na téma les jsem narazila při malování obrazu na ZUŠ, kde jsem dělala na plátno prales (třeba nebudu líná a vyfotím výsledek, co visí v obýváku).

Rozměrově jsou to opravdu malbičky. Myslím, že je to 8×10 cm.

Cesta + 2 "figury"

29. prosince 2012 v 2:54 | Míša K. (Miqelka)
Sakra! Nebylo by špatné napsat častěji. Dokonce mám i spoustu věcí na přidání, bohužel jeden obraz jsem nestihla odfotit než putoval do světa. Skusím do konce prázdnin přidat tu hromadu kreseb, co se mi nakupila od začátku školního roku. Od roku 2013 pro změnu skusím každý týden něco nového. Tady je zatím nedokončená perokresba (ukazuji jen polovinu, která už je hotová). Celá kresba je na větší A2 takže tohle je asi A3. Potom dvě poslední věci z pokusů o figurální kresbu.
Taky je tu něco jako nový design, ale drží se stylu toho starého, protože ten se mi líbil. Taky bych mohla napsat o úžasných vánocích s úžasnými dárky, ale to by bylo na dlouho. Skvělé vánoce, skvělé dárky a skvělé prázdniny. Za kvalitu se omlouvám, přece jenom světlo ve 3 ráno je nic moc.


20 minut s vodovkami aneb jablka

9. září 2012 v 17:42 | Míša K. (Miqelka)
Vodovková dvacetiminutovka, mám pocit, že dýl jsem si to minizátiší štelovala. To červené jablko se mi naprosto nelíbí a nejradši bych ho vystřihla, chybí mu objem a vůbec, je divné. Zelené už ujde, je sice dělané dvakrtá rychleji, ale z těch dvou vítězí. Je to jeidná věc, kterou jsem za ten týden udělala. Mizérie. Udělala jsem to rychle, porotže jsem na to červené už měla chuť - jsou to jablíčka ze školní zahrady a letos jsou obzvlášť chutná. Každý den spořádám tak 2-3.

Jablko, paprika (tužka, akvarel)

28. srpna 2012 v 13:51 | Míša K. (Miqelka)
Potřebuji kreslit, kreslit a kreslit. Paradoxem je, že přes školní rok toho udělám více. Letos mám dvojnásobnou motivaci. Tiše závidím všem nastupujícím na umělecké školy, takže se je pokusím nějak dohnat a zároveň být vzorným gymnazistou... :D

Prvně jsem vždy dělala "studii" (říkat se tomu tak asi nedá) tužkou a potom čmárala štětcem a obyčejnýma vodovkama. Paprika má dvě akvarelové verze, protože ta první semi naprosto nepovedla a kroát jsem se naštvala, tak jsem začala znova. Se štětcem to neumím a tuto techniku teprve objevuji.

Oči tužkou

21. srpna 2012 v 19:41 | Míša K. (Miqelka)
Takové rychlostudie očí s tolika chybami, že se divím, proč to sem dávat. Tento týden mám volejbalové soustředění, kam ještě jezdím nan kole, takže mě pomalu, ale jistě začíná vše bolet. Oči a další detaile obličeje chci zkusit ještě barvou, tak doufám, že se k tomu dostanu.

Opět studie ruky

13. srpna 2012 v 16:35 | Míša K. (Miqelka)
Kreslím je pořád, protože k tomu není potřeba nějaké složité chystání zatiší atd... Stačí si sednou vzít si papír, tužku, gumu a druhou ruku nastavit do prapodivné pózy. Už je to tak 2 roky, co jsem zkoušela kreslit ruku poprvé. Když na tu kresbu kouknu tak čumím jak magor. Pořád se je v čem zlepšovat a člověk by neřekl, že to půjde vidě, ale jde to. Je to největší motivace.

Lev

10. srpna 2012 v 19:55 | Míša K. (Miqelka)
Král zvířat. Na výtvoru tak majestátně nevypadá, ale bavilo mě to. Vodovky bych mohla vytáhnout častěji, abych s nima konečně uměla. Hezy v pohodě, strašně mě to bavilo. Formát A3.
Za dodání odvahu patří díky Infinity.

Tramvaj

8. srpna 2012 v 17:05 | Míša K. (Miqelka)
Ani nevím, kdy mě to napadlo. Nějaká doba už to bude, ale realizovat tuhle kolorovanou kresbu trvalo dlouho. Chybělo odhodlání a pak přišla nuda a bylo rozhodnuto. Je to podle fotky. Těžko říct, zda by mi šalina v Brně stála hodinu modelem. Nakonec to byla oddechovka.

Kresby: Ruka, ovladač k PS3

30. července 2012 v 17:54 | Míša K. (Miqelka)
Tyhle dvě kresby jsem dělala hned po sobě. Studie ruky bude nejspíš proporčně špatně, ale pořád to zkouším. Ještě nebyl čas se to naučit správně se vším všudy. Ovladač jsem dělala během koukání na filmy, abych zabavila obě ruky. Mohla jsem kreslit vždycky 20 minut pak jsem dostávala křeče až k lokti z toho držení. No co. Dodělat jsem to musela.

Kresba a jedna zelená malba

28. července 2012 v 16:31 | Míša K. (Miqelka)

To skoro působí, že nic nedělám, ale tak to není. Pár těch kreseb se za poslední dobu nastřádalo. Většina je na A2, včetně toho portrétu. Schválně, o koho jde?
Malba alá totální optimismus je na formátu 90×60 tuším, zkrátka jako A1. Většina kreseb jsou jen studijní na prozkoumání tvarů. Ta barevná pastelkama mě mrzí, že jsem ji nestihla dodělat.

Pan Zpěvák

3. března 2012 v 16:07 | Míša K. (Miqelka)
Poslední dobou, když zkoumu televizní program, tak se mi na tváři objeví takový divný výraz. Výraz, který naznačuje, že tam zase nic nedávají. Nemám nic proti Troškově Kameňáku, ale není to film na páteční večer. Naštěstí včera překvapili a v 1:15 dávali Vetřelce. K televizici jsem se nastěhovala i s celým arzenalem - skicák, tužka, guma, tempery a štětec. Začla jsem asi o půl jedenácté, to dávali na čt2 skvělý koncert RollingStones a v hodinové pauze jsem měla jako kulisu Lidice.
U vestřelce jsem měla přestávky, jinak by to bylo roztřesená... jeden z mála filmů, kdy mi běhá mráz po zádech.

Má to být Freddie Mercury, ale má to svoje mouchy. Takže příště vím, co zpravit. Na druhou stranu ta technika vypadá zajímavě, až na tu nepovedenou jednu ruku.

Nuda se žárovkou

27. února 2012 v 14:33 | Míša K. (Miqelka)
Obyčejná, snad ani ne studijní kresba žárovky. Onoho zvláštního udělátka s nímž má věta: "Budiž světlo," význam. Kreslila jsem to včera večer při filmu, takže neproběhly žádné hluboké myšlenkové pochody. Možná tak, že chci zažít ten pocit, kdy se mi najednou rozsvítí a všechno mi bude jasné. Je to bláhové, ale i tak je to krásná představa.
žárovka je plus mínus v životní velikosti a ano je prasklá. Během jendoho dne nám praskly téměř všechny žárovky v bytě, pochybuju, že u nás straší spíš pouští příliš energie a pak to tak dopadá.

Závan modra

25. února 2012 v 21:24 | Míša K. (Miqelka)
Tentokrát méně propracované než oko, ale dělala jsem to jen chviličku, tak 10-20 minut. Včera jsem doijela z kina a mířila jsem rovnou za bráchama na hřbitov, protože jsem s sebou měla překvapení pro bráchu na svátek (jmenuje se Matěj). Nesla jsem mu pizzu, která mi bohužel při čekání na autobus trochu vychladla, ale to už bylo celkem jedno. Tak jsem se rodinně sešli na hřbitově spořádali pizzu a vyrazili domů, no ajá si ještě musela něco nakreslit a protože tužka je nuda a barvy se mi nechtěly hledat, tak se vítězem stal pastel. Nemám tu techniku ráda, je to takové upatlané a s 12 barvama nic moc nevymyslí.

K práci. Snad to představuje ctnost, anděla, perfekcionismus a puntičkářství, sedí mi to k té kombinaci barev a němému výrazu. Anatomii netřeba řešit, když vymýšlíte "cosi" za pochodu tak to nemůže být perfektní.

Poznámka pod čarou: Po dlouhé době se dostanu k práci na plátno! Dokonce už mám návrht, který v nejbližší době překreslím na A1 - na šablonu a ve čtvrtek začnu barvama. Bude to pozitivní a pověsím si to. Hodně v přírodních barvách - vlastně jen zelená a béžová. A to je tak vše, do velkých prázndin to snad budu mít hotové - to jakože to bude mnohem dříve.

Óda na červenou a zelenou

16. února 2012 v 19:31 | Míša K. (Miqelka)
Dost morbidností! Ale uznávám, že jsou fajn a dělámi radost je kreslit a ten blažený pocti mám právě proto, že většina okolí takovým zvláštním způsobem vykulí oči a zeptají se "Proč?" A člověk může s čistým svědomím odpovědět "Protože mě to napadlo."

Ovšem ono to zní povrchně a dětinsky. Doufám, že nejsem povrchní (NE přece nemůžu být!), ale dítě jsem. A za dítě se budu považovat i nadále po dovršení patnáctého roku, prostě protože mě to baví. Je skvělý být dítětem ( ano uznávám, že je k tomu potřeba fungující rodina nebo něco, co navozuje pocit dětství, naštěstí toho mám dostatek a vážím si toho).
Všude řádí sněhové kalamity, já hrdě hlásím 2°C nad nulou a ulice plné bláta - zato tu na jihu moravy máme skvělé víno a máme Pálavu a člověk si sáňkování užije - když je jednou za 5 let. V úterý jsem asi naposled v tomhle roce stoupla na brusle, nemůže za to ani tak počasí, ale spíš pád na hlavu, ve které mi ještě teď chrastí.

nakonec pár řádků k dílu. Tempery na A2. Mrzí mě, že jde poznat kvalita barev - totiž jasně červené a černé části jsou dělané jinýma (rozuměj lepšíma) barvama a zelená s tmavším odstínem červené méně kvalitníma (nic proti tesci, ale jde to poznat). Samo o sobě je to spojené s uhlépříčkama v krychly, na princip se dá přijít. Je k tomu potřeba kus papíru a tužka, slovy bych to vysvětlila těžko, ani máma to nepochopila, když sem jí to popisovala, až na výsledku to viděla.

Jednooký mezi slepými

9. února 2012 v 16:13 | Míša K. (Miqelka)
Včera večer u Terminátora 2, ten film je geniální - no to říkám o spoustě filmů, ale terminátor je klasika.
Na hlubší význam v jednom obrázku ve skicáku nevěřím, je to jen tak - je to oddechovka od kreslení nádobí. Pracovní název byl: "Nacpu tam zelenou barvu" :D
Prázdniny nějak utíkají, ještě stihnu pár filmů a pak zas školní kolotoč. Proč? Proč? Proč?


Míša
 
 

Reklama

©2010-2016